Instalace satelitního přijímače

Dnes jste mohli v poštovních schránkách nalézt „výhodnou nabídku“ na satelitní televizi od společnosti SKYLINK. V souvislosti s tím bych všechny obyvatele rád upozornil, že obálka domu je společnou částí domu a jakékoli umístění čehokoli na fasádu či zábradlí podléhá souhlasu shromáždění. Více o užívání obálky domu se dočtete v čl. 6, Domovního řádu.
V našem domě je v současné době zavedeno hned několik poskytovatelů internetu a televize, které můžete využít.
Konkrétně se jedná o společnosti:
  • NEJ TV – poskytovatel společné televizní antény (základní televizní nabídka), kabelové televize, internet, telefon
  • UPC – kabelová televize, internet, telefon
  • O2 – internet, kabelová televize, internet, telefon
  • LB NET –  internet, telefon
  • A-NET –  internet, kabelová televize, internet, telefon
V současné době bude probíhat v rámci rekonstrukce sítí i k obnově těchto přípojek, kdy jednotliví poskytovatelé postupně přecházejí ze zastaralé koaxiální technologie na optické vlákna. Do budoucna by měli v našem domě deklarovat nejvyšší možnou rychlost internetu a pokročilé technologie televize (IP TV). Na chodbách byl pro tyto účely vybudován u stropu společný „kanál“, který umožní navést přípojku jakéhokoli poskytovatele skrze elektro stoupačku až do chodby jednotlivých bytů.
Pokud byste přesto měli o satelitní televizi zájem, informujte o Vašem záměru členy výboru a pokusíme se najít rozumné řešení, např. umístěním satelitního přijímače na střeše. Současných satelitních přípojek se toto opatření prozatím netýká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..